.

MAKÜ’nün Gurur Günü

11.05.2018

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı MezuniyetTöreni Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

MAKÜ Teknik-Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu önünden kortejyürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda Saygı Duruşuve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene,Vali Vekili Ali Nazım BALCIOĞLU, Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ olmaküzere Burdur protokolü, kurum ve kuruluş temsilcileri, iş adamları, akademik veidari personel ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.


Törende, üniversitelerarası düzenlenen 16. Üniversiteler HalkDansları Yarışması Şampiyonu MAKÜ Halk Oyunları Ekibinin Öğr. Gör. NurgülMIHLADIZ tarafından hazırlanmış olan halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.


Tören 2017-2018 Akademik Yılı Lisans mezunları adına EğitimFakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Fatmagül ZehraÖZTOP’un konuşması ile devam etti. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezunolmanın büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Fatmagül Zehra ÖZTOP “Hayatımızdabizim için çok önemli bir hedefimizi gerçekleştirdik. Artık hepimiz birer meslekuzmanı ve ülkemizin geleceğiyiz. Bu zorlu yolculuğumuzda yanımızda olan herkeseteşekkür ediyoruz. Sevdiklerimizle vedalaşmanın da hüznünü yaşıyoruz. Bugünhayatımızın güzel bir dönemini kapatıp yeni bir dönemine yelken açacağız. Mezunolan tüm arkadaşlarıma mesleki hayatlarında başarılar diliyorum. Milletimiz veinsanlık için faydalı işler yapan ve en önemlisi gelecek nesillere örnek teşkileden birer birey olacağımızı umut ediyorum.” dedi. Konuşmasınınardından Fatmagül Zehra ÖZTOP, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu BüroHizmetleri ve Sekreterlik Bölümü öğrencisi Sultan KAPLAN ile birlikte mezuniyetyaş kütüğüne plaka çaktı. 

“MAKÜ bu yıl hemen hemenher alanda ulusal düzeyde başarılar kazandı. O yüzden halk dansları ekibimizeve sporda derece alan takımlarımıza bu başarılardan dolayı çok teşekkürediyorum. MAKÜ’nün adına yakışır bir başarı ile hem üniversitemizi hem deşehrimizi gururlandırdılar.” diyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. AdemKORKMAZ ise “Sevgili veliler, doğumu ile sevince boğulduğunuz, öğretimkademelerini tamamladıklarına şahit olduğunuz evlatlarınız artıksorumluluklarını bilen birer yetişkin olarak karşınızdalar. Evlatlarınızı iyibir eğitim almaları ve vatanlarına hizmet etmeleri amacıyla bizlere emanetettiniz.  Bizler de emanetinize sahipçıkarak tüm akademik ve idari personelimiz ile onları evladımız kabul ettik.Bizler öğrencilerimizle bir aile olduk. Aldıkları eğitimin bir parçası olaraksosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de destekçileri olduk. Ülkeye yayılarakmemleketin kalkınmasını vazife edineceksiniz. Bu vazifede Mehmet Akif sizleriçin rehber olacaktır. Sevgili öğrenciler, sizler bu ülkenin aydınlıkyarınlarının teminatı olacaksınız. Atatürk tüm ümidini gençlere bağlamıştır vecumhuriyeti sizlere emanet etmiştir. Amacınız sadece geçiminizi sağlayacakgelir elde etmek değil, bin yıllık kardeşliğimizi de yaşatmak ve bu kardeşliğiülkemizden başlayarak halka yaymak  içinçalışmaktır. Aileleriniz sizler için büyük fedakârlık yaptılar. Sizlerinnitelikli bir şekilde yetişmesi için tüm imkânlarını kullandılar. Bu yüzdenbirçok sorumluluk yüklendiniz. Gençler, çok değerli ailelerinizin huzurundasizlere mutluluk ve başarı diliyorum. “ dedi.


Öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Burdur Vali Vekili Ali NazımBALCIOĞLU ise “MAKÜ, 30 bine yakın öğrencisi, fakülte, yüksekokul, enstitülerive öğrenci kompozisyonuyla büyük bir üniversitedir. Üniversitemiz kentimizdenbağını hiç koparmadı. Bunun en güzel örneklerinden biri Burdur GelişimPlanı’dır. Mezun olan öğrencilerimiz yıllar sonra buraya geldiklerinde ne kadardeğiştiğini göreceklerdir. Devletimiz de tüm imkânlarıyla öğrencilerin yanındaoldu. Üniversitemiz ve yerel yönetimlerin birlikte çalışmaları ile daha güzelçalışmalar da yapılacaktır. Hepinize başarı dolu bir hayat temenni ediyorum.Hepinizin yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.


Tören, dereceyle mezun olan öğrencilere protokol üyeleritarafından ödüllerin verilmesi ile devam etti. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılıfakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine protokol üyeleritarafından ödülleri verildi.


Daha sonra öğrenciler, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi MustafaKILINÇ eşliğinde MAKÜ mezuniyet andını okudular.


KEPLERHAVAYA!

Tören, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerin10’dan geriye doğru sayarak hep birlikte keplerini havaya fırlatmasıyla sonbuldu.

Öğrencilerin gözlerindeki mutluluk, aileleriyle kucaklaşmaları ileikiye katlandı.

Öğrenciler, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte mezuniyetfotoğrafları çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler. HABERLER

  • MAKÜ’den 19 Mayıs’a Özel Canlı Yayın Konseri ve Söyleşisi | 21.05.2020
  • Burdur Protokolünden 19 Mayıs Doğumlu Vatandaşlara Sürpriz Ziyaret | 19.05.2020
  • 19 Mayıs İçin Evde Çal | 19.05.2020
  • MAKÜ Hep Çevrimiçi | 30.04.2020
  • MAKÜ, 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projelerine Damgasını Vurdu | 30.04.2020
  • MAKÜ’de Senato Toplantısı Dijital Ortamda Yapıldı | 26.03.2020
  • Üniversite Öğrencileri Şehitlerimiz İçin Bir Araya Geldi | 04.03.2020
  • Türkiye Binicilik Federasyonu Temsilcilerinden Rektör Korkmaz’a Ziyaret | 03.03.2020