.

MAKÜ 3+1 Eğitim Modelinde İlk Mezunlarını Verdi

30.05.2018

MAKÜ Meslek Yüksekokulları arasında ilk olarak  3+1 eğitim modelini uygulayan Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi.


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu geçtiğimiz günlerde ilk mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşadı. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ömer TEKŞEN, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ ile farklı akademik birim yöneticilerinin de katıldığı mezuniyet ve mesleki yemin töreni öğrenci velilerinin yoğun ilgisi ile büyük coşku içinde kutlandı.


İstiklal Marşı’nın on kıtasını ezbere okuyan 7 yaşındaki Kıvanç AKÇALI törene katılan misafirlere güzel bir performans sergileyerek duygu dolu anlar yaşattı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Selcan KUŞ, akademisyenlerin uygulamalı programlarda öğrencileri daha yakından tanıma fırsatı bulduğunu ve bu nedenle öğrencileri, sanki aile üyelerinden biri gibi yeni hayatlarına yolcu ettiklerini söyledi. İsimlerinin başına çok güzel bir mesleki unvan ekleyen mezunlara bilim ve etik değerlerden ayrılmamaları tavsiyesinde bulundu.


Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Soner DÖNMEZ, “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan Acil Tıp Teknikerlerimizin sevincini paylaşmak, Yüksekokulumuzun ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin Acil Tıp Teknikerlerini şerefle uğurlamak için bir arada bulunmaktayız. Yüksekokulumuzda 3 bölüm ve 6 program bulunmaktadır. Bunlardan sadece İlk ve Acil yardım programımız aktif olmakla birlikte yeni dönemde Anestezi ve Fizyoterapi programlarımızda öğrenci alımına başlayacaktır. İlk ve Acil Yardım programımızdan mezun olan Acil Tıp Teknikerleri Sağlık sistemimizin en önemli halkalarından bir tanesidir. Çünkü bu meslek grubunda çalışanlar Hayatlarını Hayat kurtarmaya adamış kişilerdir. Bu bağlamda Acil Tıp Teknikerliği kutsal bir meslektir” ifadelerini kullandı. DÖNMEZ ayrıca öğrencilere hitaben “Eğitim süreciniz içinde, ilk defa uyguladığımız 3+1 eğitim modeline göre 4.yarıyıl boyunca farklı İl ve İlçe hastanelerinde ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini en iyi şekilde temsil ettiniz. Dolayısıyla bundan sonraki meslek hayatınızda ülkemiz ve insanlık için fedakârca çalışacağınıza, üniversitenin en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğinize inancımız tamdır.”  şeklinde konuştu.


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR ise üç yıl önce kurulmuş olan bir akademik birimin kısa süre içerisinde tüm alt yapısını tamamlayarak mezun verecek konuma gelebilmesinin Burdur ve üniversite için bir gurur tablosu olduğunu söyledi ve bu tablonun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR ayrıca, 3+1 sistemini başarılı bir şekilde hayata geçirmiş olan Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu tercih eden öğrencilerin de profesyonel hayata bir adım önde başladıklarını vurguladı. Günümüzde birçok ön lisans programının doğru tercih yapıldığı takdirde kariyer açısından çok hayati olabileceğinin altını çizen Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR, mezuniyetin asla eğitim sürecinde bir son teşkil etmediğini hayat boyu öğrenme felsefesinin benimsenmesini tavsiye etti. Hizmet sundukları halka asla tepeden bakmayan, hasta ve yakınları ile empati kurabilen bireyler olmalarını da öğütleyen Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR, mezunlara profesyonel hayatlarında başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.


Sportif başarı sonucu madalya almaya hak kazanan öğrencilere madalyaların teslimi, öğretim elemanları tarafından mezuniyet belgelerinin tek tek takdim edilmesi, akademik derece ile mezun olan öğrencilere plaket verilmesi, MYO Mezuniyet Kütüğü’ne isim çakılması, okul birincisinin konuşması ile devam eden tören, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Selcan KUŞ’un “Paramedik Andı”nı okutması ve ardından mezunların geleneksel kep atma seremonisi ile son buldu.
HABERLER

  • MAKÜ’den 19 Mayıs’a Özel Canlı Yayın Konseri ve Söyleşisi | 21.05.2020
  • Burdur Protokolünden 19 Mayıs Doğumlu Vatandaşlara Sürpriz Ziyaret | 19.05.2020
  • 19 Mayıs İçin Evde Çal | 19.05.2020
  • MAKÜ Hep Çevrimiçi | 30.04.2020
  • MAKÜ, 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projelerine Damgasını Vurdu | 30.04.2020
  • MAKÜ’de Senato Toplantısı Dijital Ortamda Yapıldı | 26.03.2020
  • Üniversite Öğrencileri Şehitlerimiz İçin Bir Araya Geldi | 04.03.2020
  • Türkiye Binicilik Federasyonu Temsilcilerinden Rektör Korkmaz’a Ziyaret | 03.03.2020